Piece kręgowe

Asortyment pieców kręgowych obejmuje piece do wypału ceramiki oraz fusingu szkła w pojemnościach od 20 litrów do 300 litrów. Praktycznie wszystkie piece (poza małymi wyjątkami) dają możliwość wypału w temperaturze do 1320 ºC. W standardzie dostarczane są z programatorem TC 304 firmy Bentrup, przy czym istnieje naturalnie możliwość dostawy, głównie dla fusingu, programatorów bardziej zaawansowanych technologicznie, które sprostają większym wymaganiom stawianym przez ten proces technologiczny obróbki szkła.

Część pieców z serii TE-MCCplus oraz TE-S wobec zastosowanej technologii produkcji pozwala się „rozbudować” o kolejny krąg. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja, np. w przypadku zwiększenia produkcji nie ma potrzeby kupowania kolejnego nowego urządzenia, wystarczy dużo tańsze rozwiązanie z zastosowaniem dodatkowego kręgu. I tak przykładowo piec o pojemności 100 litrów można powiększyć do 150 litrów czy też piec 200-tu litrowy do 300 litrów.

Do dyspozycji stoi również seria TE-MCCplus z dodatkowym grzaniem w pokrywie pieca.

Szczególną pozycję w tym segmencie produkcyjnym zajmuje nowo wprowadzona seria pieców ECOTOP (od 20 do 60 litrów), piece zarówno na 230 jak i 400 V. Wskutek zastosowania nowych rozwiązań, w tym trójwarstwowej izolacji udało się obniżyć ilość pobieranej do wypału energii nawet o 20% w stosunku do innych pieców z serii TE-S oraz TE-MCCplus. Oznacza to wymierne korzyści „w kieszeni użytkownika”.

W tej grupie produktów znajdują się ponadto piece z serii QUATTRO, prostopadłościenne ładowane od góry.

Gwarancja na wszystkie piece 3 lata.