Ceramika ogniotrwała na bazie tlenku glinu Al2O3 (biała)

Asortyment obejmuje kilka gatunków materiałów generalnie różniących się między sobą z jednej strony zawartością Al2O3w składzie a z drugiej technologią produkcji. Materiały porowate z grupy typu C530 produkowana jest w formie rur (otwarte i jednostronnie zamknięte), rolek, belek, płyt grzejnych pod drut Kanthal i różnych innych kształtach zależnych od zapotrzebowania klienta.

Z kolei ceramika gazoszczelna to typ C610 oraz C799. Tu, w skrajnym przypadku ceramiki C799 temperatura stosowania to aż 1800 ºC. Zastosowań tych typów ceramiki jest praktycznie nieskończenie wiele. To z jednej strony typowe zastosowania w przemyśle produkcji płytek ceramicznych w piecach rolkowych, jako rury nośne pod grzałki z drutu Kanthal, jako podpory płyt w zabudowach regałowych w piecach ceramicznych, jako rury osłonowe i wkłady w termoparach, jako rury bubblingowe w wannach szklarskich, jako elementy składowe agregatów w koronowaniu i wiele, wiele innych.

Z drugiej znajdują zastosowanie w takich branżach jak przemysł lotniczy, motoryzacja, IT, elektronika czy też medycyna, gdzie wskutek swoich właściwości (olbrzymia gęstość, neutralność, brak przewodnictwa elektrycznego, twardość czy też czystość chemiczna) są nie do zastąpienia. Mnogość produkowanych średnic, długości, czy wykonań spełni wszelkie wymagania odbiorców.
Masz pytania?