Rolki z topionej krzemionki

Ze szkłem mamy kontakt na co dzień, praktycznie jest wszechobecne. Korzystamy z niego wszędzie czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Lustra, szyby okienne, półki meblowe i całe meble, szyby samochodowe, naczynia kuchenne, kabiny prysznicowe, a dziś nierzadko całe budynki itd. mają jedną wspólną cechę, wszystkie są tzw. „szkłem bezpiecznym”, inaczej mówiąc przeszły proces uszlachetniającego hartowania.
Z tego względu szczególną pozycję w asortymencie produkcyjnym zajmuje kwarc topiony. Wobec swoich właściwości (praktycznie zerowa rozszerzalność termiczna, bardzo dobre parametry mechaniczne, idealna odporność na szoki termiczne) jest jedynym surowcem do produkcji rolek transportowych pieców hartowniczych szkła płaskiego w strefach wysokich temperatur.

Od wielu lat nasze rolki są z powodzeniem stosowane w piecach wszystkich najważniejszych producentów tych urządzeń na świecie. W standardzie rolki produkowane są do średnic Ø 110 mm i długościach do 4100 mm, przy czym możliwe są naturalnie inne wykonania wg ustaleń z klientem. Inne zastosowania kwarcu topionego to rury ochronne oraz osłony do termopar dla metali kolorowych (ograniczenie temperaturowe do 900 ºC).
Masz pytania?